Kraków przyjazny mieszkańcom i turystom

Wśród licznych województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze kultury i rozrywki, ale też na wielu innych polach. Zaczyna być regionem otwartym do życia. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że miasto naprawdę idzie w górę.
Pożyteczne przekształcenia w Krakowie.
Co godnego pochwały załatwiono w ciągu ostatniego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje EU, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne postępowanie w zakresie uzyskiwania dotacji sprawiły, że gmina uzupełniła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i potrzebne obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe zmiany nie są widoczne dla statystycznego Krakusa. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie istnieją. Zwykle ignorujemy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w mieście zbyt mało się dzieje. Tymczasem miasto rozrasta się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, jakie pozwalają mieszkańcom bezpieczniej oraz wygodniej żyć. Miasto zmienia się też pod kątem opcji rozrywkowych. Moc miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te nowości inspirują gości z innych miast do przyjazdu.
Rozpoczynane przez radnych plany nie dotyczą jedynie samego centrum miasta, ale też są połączone z całym województwem małopolskim. Dlatego lepiej nie użalać się lecz zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Przyszłe lata – o ile będzie możliwość utrzymania tempa innowacji – umożliwią miastu stać się wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski opinie