mięso sezonowane w Krakowie

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują rzadsze dania obiadowe takie jak canelloni, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się również mniej znane dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz potrawy z wielu części kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek w charakterze włoskim koniecznie musi zawierać też trunek. Lampka czerwonego wina to we Włoszech standard. włosi gotują Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie vin santo, kalabryjskie ciro oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać nie mały wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film