mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla gdzie są

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one poprawnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z nieraz wolno również trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć dalej, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno obecnie kupić dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą korzystne efekty. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Kobiety, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się także problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.