boksy samochodowe

W jaki sposób wybrać najlepszy box (kufer ) samochodowy
Choć sezon urlopowy już dawno przeminął to tak w zasadzie każda pora jest dobra na to aby zażyć trochę odpoczynku oraz zrobić sobie kilka dni wolnego. Kiedy tak właściwie wyruszamy na wycieczkę z rodziną czasami zdarza się, że ciężko jest pomieścić wszystkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, inaczej doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się pytanie, czym trzeba się kierować przy tego rodzaju zakupie? Jaki kufer samochodowy zakupić, aby upajać się spokojną i komfortową jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie swojego bagażu? O tym poniżej.

boxy dachowe

Poprawny dobór samochodowego kufra

Aby box samochodowy był udanym zakupem, jakiego nie będziemy żałować należy wziąć pod szczególną uwagę parę ważnych aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Przystępna cena

Skupiając się na pierwszym punkcie należy ogłosić, że nie każdy bagażnik wolno zintegrować z dowolnym typem samochodu więc w pierwszej kolejności wypada się dowiedzieć czy te szczegóły będą ze sobą współbrzmieć. Słusznym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim oraz bodaj najistotniejszym punktem- box powinien mieć blokadę przed włamaniem, a do tego należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeśli gra toczy się o wagę kufra, przed kupnem warto dowiedzieć się jaki jest optymalny udźwig samochodu. Następny aspekt to cena- boxy mają własne udogodnienia za które trzeba dopłacać. Jeśli nie zależy nam na tego rodzaju akcesoriach to kupmy taniej, lecz postawmy na solidną firmę.